SEALDREAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEALDREAM

SANATIN SONSUZLUĞA SELAMI-DÜŞLERİNE DOKUN-AMA BÜYÜSÜ BOZULMASIN

AnasayfaİNTROGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

AKP DÖNEMİNDE DEVLET FAKİRLEŞTİ KİMİLERİ ZENGİNLEŞTİ

YazarMesaj
ÖZGEYLANİ
Süper Modoratör
Süper Modoratör
ÖZGEYLANİ

AKP DÖNEMİNDE DEVLET FAKİRLEŞTİ KİMİLERİ ZENGİNLEŞTİ Empty
MesajKonu: AKP DÖNEMİNDE DEVLET FAKİRLEŞTİ KİMİLERİ ZENGİNLEŞTİ   AKP DÖNEMİNDE DEVLET FAKİRLEŞTİ KİMİLERİ ZENGİNLEŞTİ EmptyC.tesi Ağus. 01, 2009 8:08 pm

Aziz Karaca

AKP DÖNEMİNDE DEVLET FAKİRLEŞTİ KİMİLERİ ZENGİNLEŞTİ 21 Yedi yıldır mevcut iktidar kadrosunu alkışlayan kalabalıklar ile alkışlanan kadronun mal varlıkları arasında ciddi bir ters orantı var.
Alkışlayanlar sürekli eridiği halde alkışlananların servetinde lahana misali kat kat oluş söz konusu.
Alkışlayanların elinde–avucunda ne varsa güneş görmüş kar topu gibi yok olduğu halde alkışlananların yat sayısında, kat sayısında, araba sayısında müthiş bir artış var.
Hatta sadece alkışlayan kitlelerin değil,koskoca ülkenin, doksan yıllık Türkiye Cumhuriyetinin, binlerce yıllık Türk devletinin binlerce yıllık birikimlerinde ciddi erimeler, ciddi, çürümeler, ciddi el değiştirmeler yaşandığı halde yedi yıldır bu devleti idare eden kadronun servetinde ciddi şişmeler göze çarpıyor.
Kamuya ait mallar, arsalar, araziler, kuruluşlar, maden yatakları bir bir elden çıkıyor, eriyor, yani devlet fakirleşiyor yedi yıldır iktidar olan kadro durmadan zenginleşiyor.
Yedi yılın sonunda manzara şu; AKP iktidarı ve yakın çevresi deveyi hamutuyla götürmüş ve alkışların devamını sağlamak için de devenin kulaklarını alkışçılara pay etmiş.
Devenin kulaklarına razı olan,elinde–avucundakilerin erimesini kaderden sayan kitleler,kitleleri alkışlamaya teşvik eden hacılar–hocalar gözlerini kapayıp vazifelerini yapmaya devam ediyorlar.
Yedi yılda Karunlaşan Harunların listesi herhalde ciltlerce kitap oluşturur.
Bizim bu gün dile getirmeye çalıştığımız bu gerçeğe kabinenin içinden biri dikkat çekmişti ama yandaş medya hızla üstünü örttü,milletten sakladı.
Son kabine revizyonunda başbakan yardımcısı olan sayın Arınç yaklaşık olarak şunları söylemişti;
“Ben şu kadar yıllık avukatım,şu kadar yıllık siyasetçiyim, yine de bir sağlam araba almak için bankadan kredi kullandım,beraber yola çıktığımız bazı arkadaşların servetleri beni hayrete düşürüyor”.
Yedi yılda Karunlaşan Harunlar ve yedi yılda sahip oldukları mal varlıkları,kamu kaynakları, iş sahaları buharlaşan alkışçı kitleler…
Bu tersine vaziyet de bizi hayrete düşüyor sayın Arınç.

AKP DÖNEMİNDE DEVLET FAKİRLEŞTİ KİMİLERİ ZENGİNLEŞTİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HELLENİZM DÖNEMİNDE HEYKEL ÜSLUPLARI-BERGAMA PATETİK
» KAPTALİZM-DEVLET VE MAFYA ÜÇGENİ
» DEVLET DİŞ HEKİMLERİNDEN HİZMET SATIN ALACAK