SEALDREAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEALDREAM

SANATIN SONSUZLUĞA SELAMI-DÜŞLERİNE DOKUN-AMA BÜYÜSÜ BOZULMASIN

AnasayfaİNTROGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

SİHİRBAZIN KUTUSU-SİHİRBAZ/OKYANUS ÖTESİNDE-KUTU TÜRKİYE DE

YazarMesaj
ÖZGEYLANİ
Süper Modoratör
Süper Modoratör
ÖZGEYLANİ

SİHİRBAZIN KUTUSU-SİHİRBAZ/OKYANUS ÖTESİNDE-KUTU TÜRKİYE DE Empty
MesajKonu: SİHİRBAZIN KUTUSU-SİHİRBAZ/OKYANUS ÖTESİNDE-KUTU TÜRKİYE DE   SİHİRBAZIN KUTUSU-SİHİRBAZ/OKYANUS ÖTESİNDE-KUTU TÜRKİYE DE EmptyC.tesi Ağus. 08, 2009 8:53 pm

Son günlerde içinde ne olduğu sihirbazından başka kimse tarafından bilinmeyen, "Kürt açılımı" adı altında sihirli bir kutuyu, Türkiye'nin gündeminde, ağızdan ağza geveleyip duruyorlar.
Sihirbazının okyanus ötesinde, kutunun Türkiye'de olduğunu bilmeyen yok gibi...
Eğer halk, kuklalara ve malzemelere inancını kaybedip, öfkelenip galeyana gelerek malzemeleri kıracak ve kuklaları devirecek olursa, sihirbazın kutu içerisinden bir "gülen adam" portresi çıkararak "demokrasi" hapı ile Türk halkının öfkesini yatıştırmaya çalışacağını, yüzde birlik düşünme yeteneği olanlar, anlar ve bilirler...
Türk halkından yetki alıp, devleti idare edenler, şukadarcık bölümünü samimiyetle kamuoyuna açıklasalardı, samimiyete boyun veren bu asil milletin hiçbir ferdi, kendilerini "ihanet" ile itham etmezdi diye düşünüyorum...
Türk halkının yetkilerini kullananlar bilmeliler ki, devlet işleri "bilinmesi gereken" prensibine dayalı, bir mahremiyet içinde yürütülür. Ama yüzde yüzlük bir gizlilik söz konusu olamaz. Kamuoyundan, Sivil Toplum Kuruluşlarından ve devlet organlarından gizli yürütülen işler kesinlikle, belirli merkezlerin dayatmasıdır. Dayatmalara boyun eğmekte insanlık ve devletlik vasfını kaybetmek demektir. Bu nedenle devlet işlerini yürütürken yüzde yüz gizlilikten kaçınmak gerekir. Çünkü"gizlemek başlı başına ihanettir!"
Bir gazetecinin, "Kürt açılım" konusunu MHP ile görüşecek misiniz? Sorusuna Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kendisine yakışan şu cevabı vermiş:"Bu konuyla ilgili MHP kapıları kapattı. MHP böyle bir görüşmeye gerek görmediği gibi, bu başlatılan çalışmayı ‘vatana ihanet' olarak vasıflandırıyor. Şimdi olaya böyle yaklaşan bir anlayışla, bir zihniyetle... Bu kadar kabaca, daha ne olduğunu bilmeden, böyle bir yaklaşım içinde olanlarla neyi görüşeceksiniz?"
Sayın Başbakan bilir misiniz? Dilimizde,"zeytinyağı gibi üste çıkmak" deyimi vardır. Temmuz 2007'de milletin iradesini aldıktan sonra, Kasım 2007'de ABD'ye uçtunuz."Büyük Ortadoğu Projesi" adıyla, enerji havzalarını ele geçirmeye çalışan Hıristiyan zebanisi ABD'nin ve "BOP"'un Başkanı Bush ile Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı veya "BOP"'un Eşbaşkanı olarak 5 Kasım 2007 tarihinde bir araya geldiniz. Sayın Başbakan, basın organlarında yer aldığına göre, bu konu, size göre "Kürt açılımı",bana göre "Türkiye'yi ayrıştırma planı" olarak orada, Başkan ile Eşbaşkan arasında, karara bağlanmış. Ancak bu yol haritasının içeriğini iki kişiden başka kimsenin bilmediği ve devlet arşivlerinde de bir tutanağının olmadığı basın-yayın organlarında ve muhalefet parti liderlerinin söylemlerinde yer almaktadır. İnanmak istemiyorum ama Sayın Başbakan doğru ise, Sayın Dr. Devlet Bahçeli ve Genel Başkanı olduğu MHP, yerden-göğe kadar haklılar. Çünkü Devlet Bey koltuk sevdasına, başkaları gibi ABD rüzgârının önünde sürüklenmeyecek kadar ciddi bir devlet adamıdır. Bir şey bilmezse, kimseyi "vatana ihanet" ile itham etmeyecek kadar da asil olduğuna inanıyorum.
Sayın Başbakan bu saatten sonra "Kürt açılımı" konusunda, MHP ile hiçbir şeyi görüşmeye hakkınız yok diye düşünüyorum. Çünkü bu işi, memleketi idareye talip, TBMM'de ki, partilerden dahi sakladığınız, gazeteciye verdiğiniz beyanattan belli. İçeriğini gizli tuttuğunuz ve fırsat düşkünü özelliğinizin gereği olarak, son anda ortaya sürdüğünüz bu konu hakkında kimle neyi görüşeceksiniz? Kime ne söylemeye hakkınız var? Tabiri caiz ise batmışsınız; zeytinyağı gibi su yüzüne çıkmaya çalışıyorsunuz...
Samuel P. Huntington,"Medeniyetler Çatışması" adlı eserinde, "Türkiye, İslam'ın lideri olmalıdır. Demokrasinin mutlaka laikliğe dayanması gerekmez" diyor. Bu iki cümle, ABD'nin, Türkiye'de yürüteceği " psikolojik harekât" için kuklalarının ağzına verdiği ve durmadan yandaş medya ve besleme aydınlara(!) dolaylı veya direkt gevelettiği mesaj cümlelerdir. Bu cümlelerin altında, Hıristiyan zebanisi ABD'nin, "BOP" kapsamında Türkiye'ye vereceği şekil ve hedefi yatmaktadır. Bu hedef, CIA' nın Ankara masası Şefliğini yapan Paul Henze tarafından," Türkiye'yi federalizm büyütecek" şeklinde ortaya konmuştur. Hıristiyan zebanisi ABD, bu hedefini gerçekleştirme görevini, "Kürt açılımı" adı altında Türkiye'de ki, belsem kuklalarına vermiştir. Bu görevi alanlar, ABD'nin destek ve korumasında,"siyasi ve ticari holding" haline getirilen, geçmişin "demokrasi" düşmanı, bugünün ise "demokrasi" havarisi kesilen ve Hıristiyan pençesi altında sözde "İslam hizmeti" yürüten cemaat ve aymazlarıdır. İnsan hakları ve demokrasi perdesi altında,"Kürt açılımı" adıyla vatanı bölmeye ve halkımızı ayrıştırmaya çalışan bu aymazlara diyorum ki, ülkemin vatandaşı olup da, diğer etnik kökenlere mensup vatandaşlarımıza da, insan hakları ve demokrasi adına "açılım programı" uygulamayanlar namerttir. Çünkü onlar da insan ve bir etnik kökene mensuplar. Bu açılımları kendi iradeleri ile yapıyorlar ise ülkemde ki, tüm etnik gruplara bu açılımları uygulamaları temel görevleridir.
Eğer bu açılımları kendi iradeleri ile değil de, dış mihrakların dayattığı etnik grubu ve teröristleri insan yerine koyarak, kapalı kapılar ardında planlayıp, Türk halkına dayatacaklar ise yapacakları en hayırlı iş(!), teröristlerin sayısını artırmak olur diye düşünüyorum... Allah korusun!
Son olarak şunu söylemek istiyorum: Fikri alt yapısı, Hıristiyan pençesi altında yaşamaktan mutluluk duyan siyasi ve ticari alanda holdingleşmiş bir sözde cemaatin öncülüğünde, Abant'dan- Erbil'e uzanan toplantılarla, güvenlik alt yapısı, Ortadoğu'daki çıbanbaşı ile okyanus ötesindeki Hıristiyan zebanisi tarafından, karşıt grupları kodeslere tıktırarak oluşturulmuştur. Karanlığı gören yarasa misali, bu güvenli ortamı gören "Kürt açılımı", Türkiye'yi idare edenlerin karnından kafayı çıkarmıştır. Bana göre, bu tür bir açılım, ihanetten öte bir şey değildir...
Unutmayalım! Kapalı kapılar ardında bu işleri planlamak ve gizlemek başlı başına ihanettir!
--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
CiHAN TÜRK OLSUN TOPLULUĞU

SİHİRBAZIN KUTUSU-SİHİRBAZ/OKYANUS ÖTESİNDE-KUTU TÜRKİYE DE
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» OKYANUS ÖTESİNE KİRALANMIŞ OLANLAR
» türkiye dizini
» türkiye nin %19 u yabancı maden şirketlerinin
» YENİ SINIRLAR PLANINDA TÜRKİYE
» İKİLİ ANLAŞMALARDA IRAK-TÜRKİYE KURGULARI