SEALDREAM

SANATIN SONSUZLUĞA SELAMI-DÜŞLERİNE DOKUN-AMA BÜYÜSÜ BOZULMASIN
 
AnasayfaİNTROTakvimGaleriSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 IRKSAL ÇÖZÜM ANLAYIŞLARI ÇÖZÜMSÜZLÜKTÜR

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ÖZGEYLANİ
Süper Modoratör
Süper Modoratör
avatar

Mesaj Sayısı : 603
Kayıt tarihi : 24/07/09
Yaş : 61
Nerden : MERSİN-TOROSLAR İLÇESİ

MesajKonu: IRKSAL ÇÖZÜM ANLAYIŞLARI ÇÖZÜMSÜZLÜKTÜR   Cuma Ağus. 28, 2009 9:16 pm

Etnisite Üzerinden Politika Aptallıktır!

Pazar, 23 Ağustos 2009 10:38
Bugün genler ve olasılıklar üzerine bir zihin egsersizi yapalım:
istatistikler, Türkiyede ki insanların büyük çoğunluğunun, %82 sinin kara saçlı olduğunu gösteriyormuş.. Bu demektir ki yurttaşlarımızın geri kalan %18 inin saçları sarışın, kumral, kızıl vs.. Peki bu oran, hücrelerimizde taşıdığımız gen frekanslarında da böylemi, bir bakalım: Genetikçiler Kara saçın diğer renkler üzerinde dominant (baskın) olduğunu söylüyorlar.. yani çocuk ana veya babadan sarı ve kara saç genlerini almışsa kara saç geni baskın olduğundan karasaçlı olur.. Populasyondaki Kara ve sarı saç genleri olasılıkları K ve s olsun..toplam olasılık K + s = 1 dir.. Ana ve babadan alınan bu genlerle oluşmuş bireylerde (K+s).(K+s)= KK + 2Ks + ss = 1 olur.. sarı saç ancak her iki taraftan miras alındığında ortaya çıkabildiğine göre ss = 0,18 dir.
yani s = 0,424 demektir..buradan K = 1-0,424= 0,576 buluruz.Dolayısıyla, sadece karasaç genlerine sahip bireylerin, KK lerin populasyondaki oranı 0,576 x 0,576 = 0,33 olur.. çok ilginç.. %82 si kara saçlı görünen bu toplumda katışıksız, sadece kara saç geni taşıyanların oranı aslında 1/3..imiş!! Toplumun geri kalan 2/3 ü (çoğunluğu) karışık saç geni taşıyor; ancak bu sarı saç genleri çekinik genler olduğundan ortaya çıkamıyor.. Herhalde mavi gözler için bir hesap yapsaydık benzer sonuç elde ederdik..

Daha önceki bir yazıda Türkiyedeki kan gruplarının dağılımına değinmiştim..Türkiyedeki kan spektrumunda ortalama 0,89 olan Rh+/Rh- oranı Avrupalı kavimlerde 0,84 asyalı kavimlerde ise 1'e çok yakın 0,99..dur. bizdeki oranı bu iki değer arasında dengelersek, 0,89 = (1/3)x0,99 + (2/3)x0,84 olduğundan Türkiyede yaşayan insanların genetik yapısının (1/3) asyalı + (2/3) avrupalı bir karışım olduğunu söyleyebiliriz. saç renklerinden de ilginç bir şekilde, benzer sonucu elde etti.. Ayrıca son 1000-1500 yıldan beri ortaya çıkmış olan ve yoğun bir genetik karışıma işaret eden AB grubunun kan grupları toplamındaki Türkiye orantısı dünya ortalamasının nerdeyse iki katı.. Bütün bunlardan Anadolu populasyonunun en azından son 6 bin yıldan bu yana yaşamış değişik kavimlerin yoğun genetik karışımıyla oluşmuş olduğunu anlıyoruz ki gerçektende tarihten bilindiği kadarıyla bu topraklarda düzinelerle devlet kurulmuş, farklı medeniyetler yaşamış, savaşlar, dörtbir yandan gelen göçler vs. Anadoluyu şekillendirmiştir.. Anadoludaki atalarımızın bu aşırı karışık genetik havuzuna en son 900-1200 yılları arasında Asyadan Anadoluya göç eden 100-150 bin civarında (kara saçlı kara gözlü) türkmen atalarımızın genleri de katılmıştır.. O zamanlarda Anadolunun nüfusu yaklaşık 400-500 bin civarında olduğuna göre asyalı türkmen atalarımızın anadolu gen havuzundaki katkıları yaklaşık %20 dir...

Bu basit hesaplamalardan şu önemli sonucu elde ediyoruz: Türkiyede hemen herkes öylesine karışık bir genetik yapıya sahiptir ki, hiç kimse kan ilişkisi bağlamında şu veya bu etnik gruba dahil olduğunu söyleyecek durumda değildir.. Hiç bir etnik grubun belirgin genetik özelliğinden bahsedilemez. Bu bakımdan Türkiyede etnisite üzerinden bir takım politikalar yürütmek tamamen abesle iştigal demektir..saçmalıktır. Anadolu torpakları üzerinde sahiplenebileceğimiz tek gerçeklik vardır, o da Türk ulus birliğine sahip çıkmak..

Almanyadaki şarkiyat enstitüsü(Instıtut für orientalistik) müdürü prof. U.Steinbach, Mustafa Kemalin gerçek halk gruplarından yapay bir ulus yarattığını söylemişti.. Oysa durum tamamen tersinedir.. yapay olanlar, yukarda kanıtladığımız gibi, hayali etnik gruplardır; gerçek olan ise binlerce yıldır birarada, birlikte, kaynaşarak yaşamış, anadolu coğrafyasında müşterek tarih ve kültür potasında ergiyerek oluşmuş Türk milletidir..

"Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.." Mustafa Kemal ******..

Dikkat ederseniz, Ulu önder "Türkiye halkları" demiyor. "Türk halkı" da demiyor..çünkü "Türk" bir halkın adı değil, bir ulusun adıdır..æ
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
IRKSAL ÇÖZÜM ANLAYIŞLARI ÇÖZÜMSÜZLÜKTÜR
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
SEALDREAM  :: Forum bilgi :: GÜNDEM GÜNCEL-
Buraya geçin: