SEALDREAM

SANATIN SONSUZLUĞA SELAMI-DÜŞLERİNE DOKUN-AMA BÜYÜSÜ BOZULMASIN
 
AnasayfaİNTROTakvimGaleriSSSAramaKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 SAHTE GÜNDEM

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
DENİZ
AdmınFOUNDER
AdmınFOUNDER
avatar

Mesaj Sayısı : 177
Kayıt tarihi : 24/07/09
Yaş : 46
Nerden : İZMİR

MesajKonu: SAHTE GÜNDEM   C.tesi Eyl. 12, 2009 9:10 am

SAHTE GÜNDEMİ BIRAKIP GERÇEK GÜNDEME BAKALIMÇocuk ve genç iken bayram eğlencelerine, panayırlara, sirklere eğlenmeye giderdik. Sirklerde; 8-10 m yükseklikte tellerin üzerinde cambazlar yürür, bizlerde ha düştü ha düşecek diye heyecanlanır, başımızı yukarılara kaldırıp heyecanla cambazı seyrederdik. Bu ara hırsızlar sirkte dolaşır ve insanların arka ceplerinden cüzdanlarını çalarlardı. Bu büyük numarayı bizler yaşadık uyanık olmayanlar cüzdanlarını İzmir’in sirklerinde çok çaldırdılar.

Ülkemizde de son yıllarda ve son günlerde Cambaz-Hırsız oyunu oynanıyor.

Süper starlarımız, yeni nesil starlarımız uçan minik kuşlarımız açılımı desteklediklerini söylüyorlar. Açılım ne demek diye sorulsa, bunların söyleyebilecekleri tek kelimeleri yok. Sadece çanak yalayıp, el ayak öpüyorlar yazık. Sahte gündemi bırakıp gerçek gündeme dönelim.

3 aydır Kürt Açılımı tartışmaları sürerken, çaktırmadan hırsız neler çaldı?1. 5 BİN 112 ADET MADEN SAHASI İHALEYE ÇIKIYOREnerji ve Tabi kaynaklar Bakanlığı maden işleri Genel Müdürlüğü, toplam 5 bin 112 adet maden sahasını, aramaya açmak üzere ihaleye çıkaracak. Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı Maden işleri Genel Müdürlüğü’nün konuya ilişkin duyurusu, resmi Gazetenin 23 Temmuz 2009 sayısında yayımlandı. Duyuruya göre, 3213 sayılı Maden Kanununun ilgili hükümlerince hukuki durumları sona eren 1801 adet 2. grup, 1467 adet, 3. grup 931 adet, 4. grup 913 adet, 5. grup maden sahası, aynı kanunun ilgili maddesine göre 23 Temmuz 2009 tarihinde ilan edilerek, ihale edilmek üzere aramalara açılacak. Söz konusu sahaların ili, ilçesi, maden grubu, koordinat dökümleri, alanlarını ve ihale tarihlerini içeren listeler, maden işleri Genel Müdürlüğünde en az 60 gün ve sahaların bulunduğu vilayetlerde en az bir ay süre ile ilan edilecek. İstekliler, (yani çoğu yabancı şirketler)

Maden sahaları için başvurularını, sahanın ihalesinin yapılacağı tarihte ve saat 13.30 – 14.00 arasında, maden işleri Genel Müdürlüğünde bulunan ihale komisyonuna doğrudan yapacaklar. Posta veya diğer yollardan yapılan başvurular ise geçersiz sayılacak.

(Tercüman gazetesi 24 Temmuz 2009) (İhale edildi)2. TEKELİN SON TUZLARI DA ÖZELLEŞTİRİLİYORTütün, Tütün Mamulleri, tuz ve alkol işletmeleri AŞ’nin (TEKEL) tuz işletmelerine ait özelleştirmelerin bu yılın sonunda bitirilmesi öngörülüyor. Özelleştirme idaresi Başkanlığı (ÖİB), Tekel’in Çamaltı Tuzlası’nın özelleştirilmesi için ilk, Ayvalık Tuzlası’nın özelleştirilmesi için ise ikinci ihalesini, açtı. Yurt dışında yerleşik taraflara satış ve devir, yürürlükteki “Doğrudan yabancı yatırımlar kanununa” tapu kanununa ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılacak.

Çamaltı ve Ayvalık Tuzlarının bu ihaleler kapsamında özelleştirilmesi halinde TEKEL, tuz üretiminden çekilmiş olacak.

(14 Temmuz 2009- Ortadoğu Gazetesi) (ihale edildi)3. KARADENİZDE 40 YILLIK PETROLTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürü( TPAO) Mehmet Uysal, Karadeniz de 10 Milyar varil petrol ve yıllık 1.5 trilyon metreküplük üretilebilir doğalgaz olduğunu öngördüklerini bildirdi. ABD’li Exxon Mobil ile anlaşma imzalandı. Bu anlaşmanın da Karadeniz’de petrolün bir hayal olduğunu düşünen kesimlere petrol’ün varlığını kanıtladığını ifade eden Uysal, Karadeniz’de ABD’li Chevron ile de petrol aramak için görüşmelerin devem ettiğini bildirdi.

Karadeniz’de 60 bin Kilometrede 2 boyutlu sismik, 10 bin kilometrede 3 boyutlu sismik çalışmaları yaptıklarını ve denizi “dantel gibi işlediklerini” anlatan Uysal, Karadeniz’in Türkiye’nin 40 yıllık petrol ihtiyacını karşılayabilecek bir potansiyele sahip olduğunu dikkat çekti. Uysal, “Özellikle Karadeniz’deki keşiflerimiz inde ardından 2023 yılından itibaren petrol ve doğalgaz ithal etmeyecek ülke konumunda olmamız mümkün olacak” diye konuştu.

( 4 Mart 2009 Cumhuriyet Gazetesi)

(Anlaşmaları bilmiyoruz, bilmek halkımızın en doğal hakkı)

4. KAZ DAĞLARI YANIYORKaz Dağları ülkemizin gözbebeğidir. Zengin bitki örtüsü, bol oksijenli havası, ormanları, akarsuları, antik ve tarihi özellikleri ile Türkiye’nin en önemli doğal alanları arasında yer alıyor. 258 bin hektarlık Kaz Dağlarında, 37 si sadece bölgeye has 900 bitki türü bulunuyor. Bölgede 125 bin insanın yaşadığı 337 orman köyü var. Kaz Dağlarında toplam 1 milyar Dolarlık Altın Cevheri olduğu belirtiliyor.(Ham olarak) Bölgenin 1,5 yıllık ürün gelirine karşılık yabancı maden sektörüne peşkeş çekilmek isteniyor. Kaz Dağlarında toprağın üzerindeki üretim, altındakinden daha değerlidir. Bölgede; zeytin, domates, ayçiçeği, kırmızıbiber, buğday, pamuk, pirinç, organik meyve, şarapçılık, arıcılık, orman ürünleri gibi gelir kaynakları bulunmaktadır.

Kaz Dağlarında işletilmek istenen madenlere yurtseverlerin tepkisi sürerken, Edremit Körfezindeki çevre talanının yalnız Kaz Dağlarıyla sınırlı olmadığı ve şirketlerin çok geniş bir alana yayıldığı biliniyor. Birazda yabancı maden şirketlerinden bahsedeyim:

a) TECK COMİNCO

Kanadalı Şirket, Bayramiç, Muratlar, Çan Söğütalan mevkilerinde izin aldı altın ve bakır arıyor.

b) OREKS MADENCİLİK

Yenice’de Kurşun ve çinko arıyor.

c) KUZEY VE DOĞU TRUVA MADENCİLİK

Teck Cominco’nun ortağı olan şirket arama ruhsatı aldı.

Sayın Arkadaşlar;

Maalesef bir hafta önce yazılı görsel medyadan öğrendiğimize göre kaz Dağları’nın bir kısmını yaktılar. Bu olayın kasıtlı olduğu apaçık ortada. Ormanlarımızı kesmek yerine yaktılar.(Kesemeyeceklerini anladıkları için) Altınoluktaki, Küçükkuyu daki, Çanakkale deki, Kaz dağlarındaki vatandaşlarım; zeytinliklerini, tarım arazilerini Müteahhitlere satıp oralarda çirkin binaların yükselmesinden rahatsız olmuyorlarsa, bahçe ve bağına sahip çıkmıyorlarsa bu yangınlardan sonra ne yapacaklar bilemiyorum. Topraklarımızın yedide ikisi satılırken, 3 katrilyon dolar değerindeki yer altı zenginliklerimiz ABD ve AB’ye talan ettirilirken ses çıkarmayan değerli halkımız Kaz Dağları için inşallah sesini çıkarır.

Mustafa Kemal’in evlatları;

Cambaz (ABD, AB, Dünya Bankası, İMF, Saroz, Yerli İşbirlikçiler) Milleti oyalarken,

HIRSIZ (ÇOK ULUSLU Şirketler, ABD, AB, Dünya bankası, İMF, Saroz) görevini yaptı ve (Hırsız ve Cambaz ortaktır)

1) 5 bin 112 maden sahasını aldılar

2) Tekel’in Tuz yataklarını yılsonuna doğru alacak. Kanun çıktı.

3) Karadeniz’in 40 yıllık petrol gelirlerinin üzerine oturdular.

4) Kaz Dağlarının yanan ve yanmayan kısımlarını ele geçirdiler.

Açılım; ABD ve AB projesidir. Bu tartışılırken kısa zamanda, üstte belirttiğimiz değerlerimiz maalesef gitti. Şimdiki gündem maddesi Ermeni Kapısı. Bu da tartışılırken CAMBAZ ve HIRSIZI MIŞIL MIŞIL UYUYARAK izleyelim.

Saygılarımı sunarım03.09.2009

NAMIK KEMAL DİMLİOĞLUATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ
CUMHURİYET GAZETESİ DÖNEM SÖZCÜSÜ
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
SAHTE GÜNDEM
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
SEALDREAM  :: Forum bilgi :: GÜNDEM GÜNCEL-
Buraya geçin: