SEALDREAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEALDREAM

SANATIN SONSUZLUĞA SELAMI-DÜŞLERİNE DOKUN-AMA BÜYÜSÜ BOZULMASIN

AnasayfaİNTROGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

SARIGÜL-YAŞAR NURİ BİRLİKTELİĞİ Mİ?

YazarMesaj
ÖZGEYLANİ
Süper Modoratör
Süper Modoratör
ÖZGEYLANİ

SARIGÜL-YAŞAR NURİ BİRLİKTELİĞİ Mİ? Empty
091209
MesajSARIGÜL-YAŞAR NURİ BİRLİKTELİĞİ Mİ?

“Tıpkı sizden öncekiler gibi. Onlar kuvvetçe sizden daha zorlu, mallar ve çocuklar bakımından daha zengindiler. Kendi nasipleriyle zevk sürdüler. Siz de kendi payınıza düşenle zevk sürdünüz. Tıpkı sizden öncekilerin kendi nasipleriyle zevklendikleri gibi. Tıpkı onların dalıp gittiği gibi siz de dalıp gittiniz. İşte böylelerinin amelleri dünyada da âhirette de boşa çıkmıştır. İşte böyleleri hüsrana batmıştır.(Tevbe,69/Y.N. Öztürk meali)

Talât Atilla’nın son yazısını okuyunca aklıma yukarıdaki ayet geldi...

Atilla’nın yazısına göre Türkiye’nin en borçlu belediyelerinden birinin başkanı olan Mustafa Sarıgül, sonu benzemesin Cem Uzanvari bir operasyon başlatmış.

Anlaşılan, uzun zamandır yaptığı partileşme çalışmalarında seçime girecek şekilde örgütlenemeyeceğini anlayınca, seçime girme hakkı olan Halkın Yükselişi Partisi’ni almaya karar vermiş.

Bana sorarsanız almış.

Çünkü yine Atilla’nın yazdığına ve benim de doğrulattığıma göre..

“Şişli Belediyesi’ne ait Kentyol A.Ş.’de çalışan Necmi Hayal, eski Kumburgaz Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Çorbacıoğlu ve Kentyol A.Ş.’de çalışan eski Durusu Belediye Başkanı Engin Akman şu anda HYP’nin Genel Başkan Yardımcılığına getirilmişler.”

Hem de...

“Sarıgül’e yakın bu üç isim Yaşar Nuri Öztürk’ün bilgisi dahilinde partiye alınmışlar.”

Nitekim Öztürk’ün sağ kolu olduğunu bildiğim HYP’nin şimdiki Başkanı Önder Aysoy’u arayıp olan biteni sorduğumda...

“Spekülâsyon” dedi ama...

Haberi yalanlamaya yanaşmadı.

Zaten kendisi -Sarıgül’ün hafta sonu miting yapacağı- Bursa’da olduğu için “Atilla’nın yazısını” tam olarak okuyamadığını söyledi!!

Mustafa Sarıgül’ün partileşme süreci o kadar çok sorunun sorulmasını akla getiriyor ki...

Bunlardan birini geçenlerde bir siyasi partinin Genel Başkanı soruverdi:

“Bir miting yapmak örgütlü bir parti için bile ciddi bir harcamaya neden olurken, Sarıgül bu parayı nereden buluyor?”

Tabii ben işin bu yanını bilemem...

Bu konu eninde sonunda Kemal Kılıçdaroğlu’nun alanına girer.

Benim merak ettiğim başka.

Benim merak ettiğim şey, Türkiye’nin en borçlu ilk üç belediyesinden birinin Başkanı kazanamayacağını bile bile neden parti kurar?

Hakkında bu kadar iddia olmasına karşın neden soruşturmaya maruz kalmaz?

Onun kuracağı parti, birkaç puan alsa kime yarayacak?

Türkiye bir büyükşehir belediye başkanından kurtulmaya çalışırken...

Neden Şişli Belediye Başkanı’nı seçsin?

Ex eşi “Sarıgül mağduru oynuyor” derken neyi kast etti?

Eminim merakıma mucip bu soruların cevapları olumlu veya olumsuz aydınlanacaktır.

Fakat bir başka şeyi daha merak ediyorum ben...

TV’lerde Erdoğan’a verip veriştiren...

Hülya Avşar’ın programını “Başbakan’a yağcılık yaptığı” iddiası ile terkeden Yaşar Nuri Öztürk, nasıl oluyor da AKP’ye böyle bir kıyak çekiyor?

Öyle ya; Sarıgül’ün kuracağı parti en çok Erdoğan’ın partisine yarayacak.

Ve yukarıdaki ayet geliyor aklıma.
Bu yazıyı burda paylaş : reddit

SARIGÜL-YAŞAR NURİ BİRLİKTELİĞİ Mİ? :: Yorum

Yorum yok.

SARIGÜL-YAŞAR NURİ BİRLİKTELİĞİ Mİ?

1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» TARAF VE FETTULLAH BİRLİKTELİĞİ Mİ?