SEALDREAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEALDREAM

SANATIN SONSUZLUĞA SELAMI-DÜŞLERİNE DOKUN-AMA BÜYÜSÜ BOZULMASIN

AnasayfaİNTROGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

TRAFİK TESCİL ŞUBENİN HATASI....

YazarMesaj
ÖZGEYLANİ
Süper Modoratör
Süper Modoratör
ÖZGEYLANİ

TRAFİK TESCİL ŞUBENİN HATASI.... Empty
MesajKonu: TRAFİK TESCİL ŞUBENİN HATASI....   TRAFİK TESCİL ŞUBENİN HATASI.... EmptyÇarş. Tem. 21, 2010 5:50 pm

Trafik Tescil Hatasını Ücretsiz Düzeltmeli
Emniyet trafik tescil şubelerinin sıfır rakamı ve 'O' harfi karmaşası vatandaşa pahalıya patladı.
Emniyet trafik tescil şubeleri sıfır (0) rakamı ve 'O' harfi karışıklığı sebebi ile ruhsatı yenilemek için vatandaştan 108 lira tahsil ediyor.

Tahsil edilen bu para, şubelerin bağlı bulunduğu İçişleri Bakanlığı'nın 2010 başında yayımladığı yönetmeliğe aykırı. Ocak 2010 tarihli yönetmelik, hatalı ve eksik yazım durumunda ruhsatın ücretsiz olarak değiştirilmesini öngörüyor. Yönetmelikte, "Bakanlığımıza ulaşan tescil ve trafik belgesi örneklerinde, motor ve şasinumaraları veya başka bilgilerin yanlış yazılması durumlarında belge üzerindeki bilgilerin silinip düzeltildikten sonra mühürlendiği görülmektedir. Hatalı, yanlış, eksik bilgi yazılan tescil ve trafik belgeleri üzerinde kesinlikle düzeltme işlemi yapılmayacak, yenisi ile değiştirilecektir. Hatanın teknik bir işlemden veya personelimizden kaynaklandığının anlaşılması halinde, belgeler ücretsiz değiştirilecek ve bu hususta düzenlenecek tutanakla birlikte ilgili saymanlığa gönderilecektir." deniliyor.

Ancak trafik tescil şubeleri halen yürürlükte olan bu yönetmeliğe ve vatandaşların yönetmeliği hatırlatmasına rağmen 108 lirayı tahsil etmeyi sürdürüyor. 0 (sıfır) rakamı ile 'O' harfi karışıklığı mağdurlarından İstanbullu Ayhan Ok, "Benden kaynaklanmayan bu hatayı trafik tescilin düzelteceğini sandım ve trafik tescile gittim. Ek-1 belgesini muamelecilerin çıkartacağını ve şasi numaralarının düzenleneceği yeni ruhsat için de 108 lira ödemem gerektiğini söylediler. Yönetmeliğe rağmen hata ücretli düzeltildi." dedi.

İstanbul'da yaşayan Özgür İslamoğlu da bu karışıklıktan dolayı 108 lira ödemek zorunda kalanlardan. 15.07.2010 tarihinde Şile Tüvturk Muayene İstasyonu'na aracıyla gittiğinde sıfır ile O harfi karışıklığını öğrendiğini belirten İslamoğlu, "Fakat ben zaten 2007'de yaptığım muayenede m00 (sıfır sıfır) olan şasi numaramı Ek-1 ile moo (harf) şeklinde değiştirtmiştim. Şimdi ise tam tersini yaptırdılar." dedi.

TRAFİK TESCİL ŞUBENİN HATASI....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MANİSA YOLUNDA ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI